tel. centr. 91 444 1000
Pawła II 22a
Rektorat US

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - projekty

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych US zachęca do zapoznania się z ofertą projektów skierowanych do osób niepełnosprawnych. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji jest partnerem w projektach finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekty te mają na celu objęcie wsparciem osoby ze znacznym bądź umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Ich istotą jest przywracanie osobom niepełnosprawnym jak największego poziomu sprawności funkcjonalnej, a także przygotowanie tych osób do podjęcia lub kontynuacji nauki, do wejścia lub powrotu na rynek pracy, jak również do podnoszenia własnych umiejętności i kwalifikacji. Projekty związane są z wdrażaniem osób niepełnosprawnych do jak największej aktywności ruchowo-funkcjonalnej. Projekty Unijne:
- projekt „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy”, skierowany do osób z niepełnosprawnością ruchową, niepracujących, w wieku od 16 do 60 (kobiety) lub 65 (mężczyźni) lat;
- projekt „Wsparcie absolwentów we wchodzeniu na rynek pracy”, skierowany do osób z wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, niepracujących, w wieku od 16 do 29 lat;
W ramach projektów Unijnych osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania między innymi z:
- indywidualnego wsparcia doradcy zawodowego i innych specjalistów,
- wsparcia w podjęciu i/lub kontynuowaniu nauki,
- kursów podnoszących kwalifikacje oraz szkoleń zawodowych, np. kursy komputerowe, fotograficzne, prawa jazdy, przedsiębiorczości, księgowości, wizażu, itd.
- odbycia praktyk zawodowych oraz 3-miesięcznych staży rehabilitacyjnych,
- wyjazdowych Warsztatów Aktywizacji Zawodowej (duża ilość aktywności ruchowej + grupowe warsztaty psychologiczno-społeczno-zawodowe),
- pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia.

Wszystkie działania oferowane przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji są nieodpłatne!

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji ma oddziały na terenie całej Polski. Stale pomaga kilku tysiącom ludzi. Jako ekspert w zakresie aktywnej rehabilitacji, popularyzuje jej wzorce nie tylko w kraju, ale także za granicą. „FAR” jest Organizacją Pożytku Publicznego, numer KRS: 0000032645.

Więcej informacji o działalności Fundacji na stronie www.far.org.pl.

Dane do kontaktu z zachodniopomorskim biurem FAR:
- adres:    ul. Łucznicza 64, pok. 16 i 17, 71-472 Szczecin
- telefon:    91 423 77 03, 506 136 867