tel. centr. 91 444 1000
Pawła II 22a
Rektorat US
A A

Audycja Radio Szczecin - Coraz więcej niepełnosprawnych na szczecińskich uczelniach

13 kwietnia 2015 roku w Radio Szczecin odbyła się audycja przedstawicieli uczelni wyższych w naszym regionie nt. działań na rzecz studentów niepełnosprawnych.

Z roku na rok wzrasta liczba niepełnosprawnych studentów i doktorantów na polskich uczelniach. Coraz więcej placówek wykorzystuje techniki kształcenia na odległość, oferuje elastyczny program, ustanawia stypendia socjalne i przydziela asystenta, powstaje też niezbędna infrastruktura... Jak w tym względzie wypadają szczecińskie uczelnie? Z jakimi barierami wciąż borykają się niepełnosprawni studenci? Co zrobić, by zaktywizować zawodowo jak najwięcej z nich? Jakie mają szanse z dyplomem w kieszeni?"

Gośćmi audycji byli:
Justyna Markitoń - kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecinskiego
Helena Borowska - Kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie
dr Piotr Borkowski – zastępca dyrektora Instytutu Technologii Morskich (Wydział Nawigacyjny), Akademia Morska w Szczecinie
Marcin Rakowski - niepełnosprawny student.

Zachęcamy do odsłuchania audycji

Załączniki:
Dostęp do URL (http://radioszczecin.pl/276,2180,coraz-wiecej-niepelnosprawnych-na-szczecinskich-)276,2180,coraz-wiecej-niepelnosprawnych-na-szczecinskich-[audycja Radio Szczecin z dnia 13. kwietnia 2015 roku]0 Kb

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić